İlan Metni (KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR!)

ANKARA’DA ÜNİVERSİTE FİZİK ÖZEL DERSİ (PHYSICS 1 VE 2)

ANKARA da ikamet etmeyen öğrencilere internet üzerinden fizik için online özel ders verilir. Ayrıntılı bilgi..

2001 yılından beri çeşitli özel kurumlar ve üniversitelerde öğretmen ve öğretim görevlisi olarak görev yapmaktayım. ODTÜ’den iki mastır ve bir doktora derecem var ve yaklaşık 20 yıldır özel ders vermekteyim. Üniversite Fizik dersini vermeye 2004 yılında başladım. Ankara’nın çeşitli üniversitelerinden (Bilkent, ODTÜ, Çankaya Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, TOBB Üniversitesi vs) öğrencilerim oldu. Fizik 1 ve 2 özel derslerini teknoloji destekli olarak (animasyon, 3D graph, 3D pen uygulamaları yardımıyla) vermekteyim. Mastır yıllarımdaki “Bilgisayar Destekli Eğitim” konusundaki araştırmalarımın bu konuda çok büyük katkısı oldu.

İş Deneyimi

Öğretim Görevlisi 2014-?

TED ÜNİVERSİTESİ

2014 yılından beri çalışmakta olduğum kurumda, mühendislik fakültesi öğrencilerine PHYS 105 (Mechanics), PHYS 102 (Electricity and Magnetism), PHYS104 (Introduction to Natural Sciences) derslerini vermekteyim.

Araştırma Görevlisi 2011-2014

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

3 yıl severek çalıştığım ODTÜ’de PHYS 105 ve PHYS 106 derslerinin laboratuvar asistanlığını yaptım.

Eğitim Koçu2006-2009

DANIŞMANLIK OFİSİ

Kendi danışmanlık ofisimi açtığımda, yüksek lisans yıllarımdaki teorik bilgileri ve deneyimlerimi üniversite öğrencileri ile paylaşma fırsatım oldu. Bu dönemde ders profilimi genişleterek, mühendislik fakültesi öğrencilerinin neredeyse bütün matematiksel derslerini verme imkânı yakaladım.

Fizik Öğretmeni2003-2006

ÖZEL YÜCE FEN LİSESİ

Mesleğimin üçüncü yılında tabiri caizse, beni “fizik öğretmeni” yapan kurumla tanıştım. Seçkin fen lisesi öğrencileri ve deneyimli hocalarla çalışmak bir yana, sürekli olarak soru hazırlamak, bende kendi kitabımı yazma fikrini uyandırdı.

Fizik-Matematik Öğretmeni2001-2003

ERYAMAN FEN DERSHANESİ

İlk göz ağrım! Mesleğimin ilk yılında ilkokul 5. sınıf seviyesinden, ÖSS hazırlığa kadar fizik fen ve matematik ders ve etütlerinde, öğretmenlik sabrını, öğrencinin seviyesine inebilmeyi ve kendimi sürekli geliştirmem gerektiğini anladım.

Eğitim

ODTÜ2008-2013

DOKTORA

ODTÜ matematiksel fizik anabilim dalında yürüttüğüm çalışmalarda; Kaotik Dinamik Sistemler, Uygulamalı Lineer Olmayan Dinamik, Finansal Ekonomi, Olasılık ve İstatistiğin Elemanları, Yarıiletkenlerin Optik Özelliği, Matematiksel Modelleme gibi seçmeli derslerin profesyonel yaşantıma büyük getirileri oldu.

ODTÜ 2006-2008

YÜKSEK LİSANS

Matematiksel fizik dalında “Kısa Atma Denkleminin Korunan Niceliklerinin Bulunması” başlıklı master tezimi yayınladım. Seçmeli Dersler ve İlgi Alanlarım “ Lineer Olmayan Dinamik Sistemler ve Kaos, Lineer Olmayan Evrim Tipi Denklemler ve Solitonlar” yönünde gelişti.

ODTÜ2002-2005

YÜKSEK LİSANS

Orta öğretim Fen ve matematik alanları eğitimi bölümünde ilk yüksek lisans çalışmam. “Uluslararası Öğrenci Başarı Değerlendirme Programında (PISA) Türkiye’ de Fen Okuryazarlığını Etkileyen Faktörler” adlı tez çalışmamda Türkiye’deki öğrencilerin fen okuryazarlığı konusunu araştırdım. Araştırdığım ve dersini aldığım diğer konular ise; “Fen ve Matematik Eğitiminde Bilgisayar Destekli Eğitim, Fen Eğitiminde Laboratuar Projeleri, Eğitimsel İstatistik, Öğretimsel Tasarım ve Bilgisayar Yardımlı Eğitim”

ODTÜ 1994-2001

LİSANS

Eğitim fakültesi fizik öğretmenliği bölümünü kazandığımda, hayalimdeki meslek olan öğretmenliğe başlangıcı yaptım.

Diğer

Yayınlar. .

Yayınlar

 • Mekanik Soru Bankası: Lise, ÖSS ve Olimpiyatlara Yönelik Soru Kitabı
 • Doktora tezi: Suggestion of a new model for newtonian thermal analysis of solidification
 • 1. Yüksek Lisans Tezi: Uluslararası Öğrenci Başarı Değerlendirme Programında Türkiye'de Fen Okuryazarlığını Etkileyen Faktörler
 • 2. Yüksek Lisans Tezi: Kısa atma denkleminin (Short Pulse Equation) bazı özellikleri ve korunan nicelikleri
 • lisefizik.com: Etkileşimli fen eğitimi için geliştirilmiş web tabanlı proje
 • yeniuniversite.net: Üniversite 1. ve 2. sınıfa yönelik eğitim sitesi (calculus)
 • Makale: K.C. Erbaş. A New Baseline for the Newtonian Thermal Analysis of Casting: TwoCapacitive-System Baseline. Journal of Thermal Analysis and Calorimetry. 2015; Doi:10.1007 / s10973-014-4143-2
 • Makale: K.C. Erbaş. On The Newtonian Thermal Analysis of Casting: A Critical Approach. Beykent University Journal of Science and Technology. 2014; vol.8(1):101.

Seminerler

 • INTERNATIONAL BACCALAUREATE (IB): Uluslararası bakelorya seminerleri (MEB ve YÜCE okulları)
 • ERGEN PSİKOLOJİSİ VE ERGENİN DAVRANIŞLARI : Ergenlik çağındaki çocukların sorunları ve yetişkinlerin ergenle iletişimi
 • ÖLÇME DEĞERLENDİRME: Test hazırlama ve başarı değerlendirme semineri
 • ODTÜ SEMİNERLERİ: Belleğimiz Nasıl Çalışır?, Neden Bilim-Çağdaş Uygarlık ve Kuantum Devrimi, Nanobilim ve Nanoteknoloji, Uygulamalar, Geleceği, Enerji Sorununa Nihai Çözüm : Güneş Enerjisi, Fotovoltaik Güneş Hücreleri Üretim Teknolojileri, Kuantum Teorisi ve Felsefe, Nanoyapıların Modellenmesi

Tanıtım Materyali

ozel-ders.org'dan bir video: Calculus 2 parametrik Denklemler. Tüm videoların listesi

Facebook Twitter Google

© 2015 ozel-ders.org | Design by W3layouts